Ul. Bohaterów II Armii Wojska Polskiego 12, 59-900 Zgorzelec
514 714 844
dietetyk@nutridietic.pl

O nas

O mnie

Jestem absolwentką Dietetyki na Wydziale Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śląskich we Wrocławiu.

Praca jest dla mnie przyjemnością, ponieważ wykonywany przeze mnie zawód dietetyka to nie tylko zdobyte wykształcenie ale również zamiłowanie, a kontakt z klientem i tworząca się więź stanowi dla mnie niezwykle cenne i ważne doświadczenie. Widząc pozytywne efekty u moich pacjentów czerpię ogromną satysfakcję, a radość i spełnione cele moich podopiecznych to cudowna nagroda za poświęcony czas.

Żeby móc skutecznie zaspokajać oczekiwania osób, które zgłaszają się do mnie z prośbą o pomoc, postanowiłam poszerzyć moje kwalifikacje także z zakresu dietetyki klinicznej, psychodietetyki oraz dietetyki sportowej.

Żeby móc skutecznie zaspokajać oczekiwania osób, które zgłaszają się do mnie z prośbą o pomoc, postanowiłam poszerzyć moje kwalifikacje także z zakresu dietetyki klinicznej, psychodietetyki oraz dietetyki sportowej.  W związku z tym ukończyłam liczne kursy przeprowadzane na terenie całej Polski u najlepszych specjalistów z tych dziedzin. Zgłębiając się w aspekt psychologiczny i związane z tym kształtowanie nawyków żywieniowych (praca nad motywacją klienta, wzmacnianiem poczucia własnej wartości, wyznaczaniem i osiąganiem celów, etc.) w styczniu rozpoczęłam dodatkowe studia podyplomowe z zakresu Psychodietetyki. Dzięki temu do moich klientów mogę podchodzić sposób holistyczny,  wspierając oraz motywując ich przez wszystkie etapy diety, jednocześnie ucząc prawidłowych – i najważniejsze – długotrwałych zmian nawyków żywieniowych.

Doświadczenie

Poprzez uczestnictwo w licznych konferencjach z zakresu dietetyki oraz różnych dziedzin medycyny dużym zainteresowaniem obdarzyłam zagadnienia dotyczące udziału diety w powstawaniu chorób onkologicznych, nefrologicznych oraz roli diety w profilaktyce chorób układu krążenia. Szczególną uwagę poświęcam roli diety u kobiet ciężarnych, w okresie laktacji jak również żywieniu dzieci od chwili narodzin po etapy dorastania.

Doświadczenie zawodowe zdobywałam już w trakcie studiów, podczas praktyk w legnickich i wrocławskich szpitalach (oddział chorób wewnętrznych, chorób zakaźnych, oddział endokrynologiczny, pediatryczny, neurologiczny, intensywnej terapii, chirurgiczny, kardiologiczny, opieki paliatywnej, gastroenterologiczny, nefrologiczny, alergologiczny oraz onkologiczny dziecięcy i dla dorosłych),w Domu Pomocy Społecznej we Wrocławiu, prowadząc edukację żywieniową we wrocławskich szkołach, a  następnie kontynuowałam pracę jako dietetyk i konsultant ds. żywienia dla firmy Nutricia Polska gdzie edukowałam młodych rodziców w sprawach żywienia ich dzieci oraz firmie Fresubin w celu przekazywania wiedzy osobom ze schorzeniami onkologicznymi. Posiadam tytuł Dietetyka przyjaznego osobom z celiakią.

Obecnie prowadzę własną praktykę dietetyczną, przyjmując pacjentów w gabinecie w Zgorzelcu.
Serdecznie zapraszam do zapoznania się ze szczegółową ofertą moich usług.

mgr Magdalena Gudyka